Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Wciąż będziemy się rozwijać
(31. grudzień 2010)

Rozwój firmy i jej pracowników to podstawa w dzisiejszych czasach. Oni zdają sobie z tego sprawą i nieustannie wprowadzają nowści do swojej firmy. Jednym z ostatnich jest certyfikat spawalniczy. Co zmieniło się w firmie? Jak oceniają rok 2010? W rozmowie z Bartłomiejem Baśko na te i inne pytania odpowiadają Michał Pannert i Bartosz Niemczyk.

4metal: Ostatni raz rozmawialiśmy w marcu, co zmieniło się w firmie od tamtej pory?

Bartosz Niemczyk:
Tak zgadza się od tamtego czasu nastąpiło wiele pozytywnych zmian. Pozyskaliśmy nowych strategicznych klientów. Zwiększyliśmy zatrudnienie o ok. 15-20 %, a co za tym idzie obroty.

4metal: Za nami już niemal rok 2010. Jak oceniacie ten okres?

Photo 2
Fot: Roltex

Bartosz Niemczyk: Przede wszystkim był to okres ciężkiej ale i bardzo owocnej pracy. Tak jak już wspomniałem wcześniej zdobyliśmy nowych, a teraz można już powiedzieć stałych odbiorców naszych usług. Podnosimy w dalszym ciągu kwalifikacje naszej kadry oraz jakość produktów (certyfikaty spawaczy, certyfikat ISO). Udało się również zrealizować zadanie postawione na początku roku – zwiększenie asortymentu. Z naszych usług korzystają klienci takich krajów jak: Niemcy, Holandia, Szkocja, Szwecja.

4metal: We wrześniu wasi pracownicy uzyskali ważny certyfikaty. Proszę nam powiedzieć jaki?

Bartosz Niemczyk: Tak, nasi spawacze odnowili certyfikaty spawalnicze wg normy EN 287-1 135 P FW1.2 S. Są to certyfikaty dotyczące spawania stali czarnych.

4metal: Z kolei w sierpniu uzyskaliście certyfikat ISO. Jak wygląda uzyskiwanie takiego certyfikatu?

Bartosz Niemczyk: Uzyskanie certyfikatu ISO polega na przygotowaniu struktur firmy do szeregu audytów przez przeprowadzającą jednostkę certyfikującą. W naszym przypadku polegało to na sformalizowaniu i dostosowaniu do normy i zasad pracowników pracujących w poszczególnych działach firmy. Absolutnie nie ma się czego bać, wystarczy się dobrze przygotować. ISO nie oznacza wielkich zmian w firmie, wymaga za to większej systematyczności oraz rzetelnego prowadzenia dokumentów oraz produkcji. Przy okazji chcielibyśmy podziękować naszym klientom oraz wszystkim pracownikom za całoroczną udaną współpracę.

4metal: Przed nami nowy sezon targowy. gdzie w tym roku będziemy mogli was spotkać?

Michał Pannert:
Chcemy być widoczni na większości targów i imprez branżowych w Polsce oraz zagranicą. Przygotowujemy właśnie plan, w którym ustalimy jakie imprezy potraktujemy priorytetowo i tam będziemy nasilali swoje działania, aby być szczególnie widoczni oraz wydarzenia, na których pojawimy się jako goście. Patrząc na obecne ustalenia mogę zapewnić, że firmy zainteresowane będą miały niejedną okazję, aby się z nami spotkać. Korzystając z okazji już teraz zapraszam Państwa na imprezy branżowe i spotkania kooperacyjne.

Photo 3
Fot: Roltex

4metal: Staracie się o uzyskanie „paszportu do eksportu“. Co to dokładnie jest?

Michał Pannert:
Paszport do eksportu to część Programy Operacyjnego – Innowacyjna Gospodarka. Działanie to skierowane jest do przedsiębiorstw, które rozpoczynają lub chcą rozwinąć swoją działalność eksportową i polega na możliwości uzyskana dofinansowania pomagającego osiągnąć ten cel. Funkcjonowanie naszego nowego zakładu, zdobycie certyfikatu ISO oraz certyfikatów spawalniczych spowodowało, że staliśmy się atrakcyjnym partnerem dla firm zagranicznych i z tego powodu zapadła decyzja o rozpoczęciu działań promocyjno – marketingowych mających na celu pozyskanie stałych partnerów za granicą naszego kraju. Możliwość skorzystania z Paszportu do eksportu dodatkowo umocniła nas w tej myśli i w tej chwili czekamy na realizację opracowanego Planu Rozwoju Eksportu, który mamy rozpocząć na początku 2011 roku.

4metal: Jak oceniacie nasz portal?

Michał Pannert: Współpracujemy już z Państwem kilka lat i muszę stwierdzić, że cenimy sobie tą współpracę, na pewno osiągnęliśmy dzięki niej sporo korzyści. Podoba mi się forma i rozwój portalu, szczególnie możliwość zaprezentowania swojej firmy lub technologii poprzez różne formy artykułów, wywiadów, materiałów video. To na pewno powoduje, że portal jest ciekawszy i chętniej odwiedzany.

4metal: Czego możemy wam życzyć w nadchodzącym roku?

Michał Pannert: Myślę, że utrzymanie obecnej tendencji spowoduje, że rok 2011 będzie dla nas dobrym okresem. Dodatkowo życzylibyśmy sobie, aby działania związane z Paszportem do eksportu przyniosły spodziewany efekt, co przyczyni się do dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Przy okazji chcielibyśmy życzyć spełnienia wszystkich marzeń naszym obecnym i potencjalnym klientom oraz partnerom biznesowym, niech nowy rok będzie lepszy od mijającego! Życzenia kierujemy również do czytelników oraz osób tworzących portal 4metal. Wszystkiego najlepszego!

4
metal: Dziękujemy za życzenia. mamy ogromną nadzieję, że przyszły rok będzie taki, jakiego oczekujecie.


(Roltex)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Samolot polskich studentów
Samolot o nazwie Vratislavia skonstruowany przez
studentów Politechniki Wrocławskiej wystartuje w
dorocznych międzynarodowych zawodach lotniczych
SAE Aero Design West w USA. Rywalizacja będzie się
toczyła w dniach 10-12 marca w Fort Worth w
Teksasie. Fot: flickr.com / Studenci z...
więcej...
0.59709 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru