Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
PGZ i Lockheed Martin podejmują współpracę
(11. lipiec 2017)

4 lipca br. Konsorcjum, którego liderem jest Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., zarekomendowało amerykański koncern obronny Lockheed Martin do dalszych rozmów w realizacji programu dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (DMO WWR) „Homar”. Otwiera to drogę do złożenia przez konsorcjum z PGZ S.A. na czele oferty do Inspektoratu Uzbrojenia MON oraz uruchomienia przez Ministerstwo Obrony Narodowej procedury na szczeblu government-to-government w zakresie pozyskania zgód administracji Stanów Zjednoczonych na udział koncernu Lockheed Martin w realizacji programu „Homar”.

Pozyskanie przez Siły Zbrojne RP dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych o kryptonimie „Homar” to jeden z kluczowych programów ujętych w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. W ramach programu „Homar” Ministerstwo Obrony Narodowej planuje zakup trzech dywizjonowych modułów ogniowych wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych „Homar”.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. jest liderem Konsorcjum zawiązanego w celu realizacji programu dywizjonowegomodułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych o kryptonimie „Homar”. W ramach przygotowań propozycji realizacji umowy, która zostanie złożona do Inspektoratu Uzbrojenia MON, Konsorcjum z Polską Grupą Zbrojeniową S.A. na czele prowadzi zaawansowane rozmowy z partnerami zagranicznymi, będącymi potencjalnymi dostawcami technologii, których obecność jest niezbędna do ustanowienia potencjału polskiego przemysłu w realizacji programu „Homar”.

W toku negocjacji Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. za najkorzystniejszą ofertę w zakresie spełnienia wymagań Sił Zbrojnych RP oraz transferu technologii uznała ofertę złożoną przez amerykański koncern obronny Lockheed Martin i 4 lipca 2017 r. formalnie wybrała ten podmiot jako partnera dedykowanego do realizacji programu dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych o kryptonimie „Homar” w zakresie efektora oraz rakiet. Wybór ten otwiera drogę do dalszych negocjacji z koncernem Lockheed Martin, a także do sformułowania finalnej propozycjiKonsorcjumdla Inspektoratu Uzbrojenia w celu wynegocjowania, a zarazem ustalenia wszystkich postanowień umowy.

O wyżej wskazanej rekomendacji Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała Ministerstwo Obrony Narodowej, które w związku z tym będzie mogło rozpocząć procedurę na szczeblu government-to-government, dotyczącą uzyskania stosownych zgód administracji Stanów Zjednoczonych w zakresie udziału koncernu Lockheed Martin w realizacji programu „Homar”.

(PGZ)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Laser podnosi konkurencyjność
Nowe technologie wycinania i spawania dostarczają
ergonomiczne i precyzyjne rozwiązania dla produkcji w
branży motoryzacji. Do niedawna najczęściej
stosowaną metodą było cięcie laserowe 2D, które
najlepiej sprawdza się przy cienkich i płaskich blachach.
Bardziej złożone kształty i formy wymagają...
więcej...
0.5815 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru