Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Jak dokonać wybory maszyny CNC?
(8. wrzesień 2017)

Dzisiejsze zakłady przemysłowe z branży maszynowej, często stoją przed wyzwaniem, w jaki sprzęt zainwestować by zoptymalizować koszty produkcyjne. Czym zatem kierować się podczas wyboru odpowiednich maszyn? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy spełniają standardy bezpieczeństwa. W określeniu tej kwestii pomocna jest specjalistyczna wiedza, która pozwoli na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo podczas pracy.

Wydajność, precyzja wykonania w połączeniu z zachowaniem bezpieczeństwa - to wszystko zapewniają maszyny CNC. Przy wyborze urządzeń do zakładu przemysłowego pracodawca powinien wziąć pod uwagę rodzaj pracy oraz warunki jej realizacji. By w pełni wykorzystać potencjał maszyn i ustrzec się przed zagrożeniami, wynikającymi z nieprawidłowego ich użytkowania pracownicy muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje i kursy. To dzięki nim są uprawnieni do pracy z maszynami. Pracodawca jest również zobligowany do udostępnienia wszystkich sprzętów i pomieszczeń inspekcji pracy, która sprawdzi czy zostały spełnione wszystkie zasady BHP. W ten sposób i pracodawca i pracownicy mają pewność bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Odpowiednia konstrukcja sprzętu gwarancją bezpieczeństwa

Dobierając sprzęt do zakładu przemysłowego powinno się zwrócić uwagę, czy jest skonstruowany w taki sposób, by zabezpieczać pracownika przed różnymi obrażeniami, działaniem niebezpiecznych substancji chemicznych, porażeniem prądem, nadmiernym hałasem czy działaniem wibracji i promieniowania. To, w jaki sposób maszyna została zaprojektowana, przekłada się na warunki pracy, które powinny być bezpieczne i higieniczne. Dostarczenie pracownikom odpowiedniego sprzętu, dopasowanego do rodzaju wykonywanej pracy to priorytet pracodawcy.

Kryteria wyboru sprzętu

Przy wyborze maszyn do zakładu należy brać pod uwagę kilka kryteriów, zaczynając od warunków przestrzennych, zagrożeń, poziomu wyszkolenia operatorów po żywotność urządzeń. Szczególnie ważnym kryterium są zagrożenia, jakie mogą powstać w wyniku użytkowania np. pożar, wybuch, emisja niebezpiecznych substancji. Przed tym wszystkim można się ustrzec wybierając maszyny, charakteryzujące się wysoką jakością. – Przy okazji instalacji naszych maszyn zachowujemy najwyższe normy bezpieczeństwa. Każda z nich, która jest dopuszczona do użytkowania ma oznakowanie Conformité Européenne. CE to deklaracja producenta, która oznacza że dane urządzenie spełnia wymogi dyrektyw Unii Europejskiej zwanych „Nowym Podejściem” – mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe. – By ułatwić korzystanie z urządzeń, należy też zadbać o odpowiednie oznakowanie konkretnych elementów sterowniczych, tak by operator mógł szybko ustalić ich położenie i przeznaczenie – dodaje.

Czynników wpływających na wybór sprzętu jest bardzo wiele, dlatego przy podjęciu ostatecznej decyzji warto skorzystać z porad specjalistów. Pomogą oni ocenić parametry danej maszyny, a także sprawdzić czy posiada wszystkie wymagane certyfikaty i atesty.

(Prima Power)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Zarządzanie serwisem
Na wzrost sprzedaży w przedsiębiorstwie wpływa
wiele czynników tj. atrakcyjność produktu, odpowiedź
na potrzeby rynku czy wysoka jakość obsługi klienta.
Każdy z nich jest istotny, ponieważ składa się na
całość procesu, jednak w firmach z branży CNC
dostarczających maszyny i urządzenia coraz...
więcej...
0.46223 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru