Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Wystawa Intarg za nami
(8. wrzesień 2017)

W piątek 23 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zakończyły się 10. Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2017. Tegoroczną edycję INTARG-u wsparło wiele czołowych instytucji polskich, organizacje międzynarodowe oraz media, przyznając patronaty honorowe, status partnera, patronaty medialne.

Photo 1
Fot: Intarg

Targi łączą wiele środowisk, których kluczowym celem jest rozwój w oparciu o innowacyjność i nowe technologie, współpracę nauki z biznesem, nauki z przemysłem. Wydarzenie to jest narzędziem promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług, z różnych branż i dziedzin, w celu ich transferu do przemysłu.

Program Targów został wzbogacony o liczne konferencje i wydarzenia towarzyszące. W czasie Gali ogłoszenia wyników obecni byli m.in. Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego – Pan Andrzej Pyrża, Wiceprezes Śląskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach – Pan Włodzimierz Kulisz, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Katowice – Pan Mateusz Skowroński. Dzięki licznej obecności dziennikarzy telewizji, radia i prasy INTARG 2017 został szeroko nagłośniony w mediach.

Wystawcy reprezentowali jednostki sfery nauki, przedsiębiorstwa produkcyjne, start-upy oraz młodzież szkół średnich i wyższych. Były też stoiska jednostek samorządowych, stowarzyszeń, firm usługowych i podmiotów otoczenia biznesu. Wydarzenie zgromadziło ponad 170 wynalazków z 18 krajów świata: Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Egiptu, Francji, Indonezji, Iranu, Kanady, Malezji, Meksyku, Polski, Rumunii, Rosji, Tajlandii, Tajwanu, USA i Wietnamu.

Rozwiązania obejmowały zagadnienia z różnych dziedzin, takich jak: ekologia, medycyna, bezpieczeństwo, lotnictwo, przemysł samochodowy i transport, metalurgia, włókiennictwo, maszyny i urządzenia, chemia, mechanika, inżynieria, elektronika, energetyka, informatyka i inne. Zwiedzający INTARG przekonali się, że „innowacja" łączy świat nauki i biznesu oraz służy nam wszystkim, wpływając na poprawę jakości życia, pracy, zdrowia, środowiska.

W programie Targów nie zabrakło imprez towarzyszących, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego był organizatorem konferencji „Śląskie Forum Innowacji”, obejmującej zagadnienia z dziedziny medycyny, energetyki, informatyki i komunikacji. Fundacja NANONET zaprosiła na dwudniową międzynarodową konferencję poświęconą zagadnieniom z dziedziny nanotechnologii pod hasłem „InterNanoPoland 2017”. W drugim dniu Targów odbyła się konferencja „Dzień Projektożerców” zorganizowana przez Regionalny Punkt Kontaktowy Politechniki Śląskiej. W otwartej strefie konferencyjnej Targów odbywały się liczne prezentacje i panele realizowane m.in. przez: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Argentyny, Instytut Fizyki PAN, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Białostocka, Politechnikę Łódzką, firmę ENTE, Dennemeyer i Associates Sp. z o.o.

(Intarg)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Samolot polskich studentów
Samolot o nazwie Vratislavia skonstruowany przez
studentów Politechniki Wrocławskiej wystartuje w
dorocznych międzynarodowych zawodach lotniczych
SAE Aero Design West w USA. Rywalizacja będzie się
toczyła w dniach 10-12 marca w Fort Worth w
Teksasie. Fot: flickr.com / Studenci z...
więcej...
0.58804 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru