Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Wielomilionowa inwestycja w SSE Kobierzyce
(11. wrzesień 2017)

W zarządzanej przez ARP podstrefie Kobierzyce, należącej do TSSE EURO-PARK WISŁOSAN rozpoczęła się kolejna inwestycja. W jej pierwszym etapie firma Starion Poland wybuduje halę o powierzchni 21.500 m2. Będą tu produkowane obudowy baterii przeznaczonych do pojazdów elektrycznych.

Otwarcie fabryki planowane jest na koniec kwietnia 2018 roku. Nakłady inwestycyjne Starion Poland wyniosą ponad 55 mln zł. Starion Poland jest jednym z poddostawców LG Chem.

- Kolejna inwestycja na terenie Podstrefy Kobierzyce świadczy o jej potencjale i znaczeniu. ARP od 12 lat tworzy w niej optymalne warunki do prowadzenia biznesu. Dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do dobrej infrastruktury, wykwalifikowanych kadr, jakości i tempa załatwiania spraw proceduralnych, a także specjalnej oferty finansowej dla przedsiębiorców działających na terenie zarządzanych przez nas SSE. To dla nas ważne wydarzenie. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z bezpośrednim podwykonawcą LG Chem, który na terenie podstrefy buduje największą w Europie fabrykę baterii do samochodów elektrycznych – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP S.A. podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

W wydarzeniu wzięli udział również prezesi koncernów LG Chem Wrocław Energy, LG Display, LG Electronics, Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, Sekretarz Gminy Kobierzyce Maria Wilk.

W pierwszym etapie inwestycji Starion Poland wybuduje na terenie Podstrefy Wrocław-Kobierzyce halę o powierzchni 21.500 m2. Planowany termin otwarcia fabryki to 30 kwietnia 2018 roku. Firma planuje ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 55 mln zł.

Podstrefa Kobierzyce ma powierzchnię ponad 410 ha i należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest jedną z najstarszych stref ekonomicznych w Polsce – w tym roku obchodzi 20-lecie działalności.

(ARP)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Zarządzanie serwisem
Na wzrost sprzedaży w przedsiębiorstwie wpływa
wiele czynników tj. atrakcyjność produktu, odpowiedź
na potrzeby rynku czy wysoka jakość obsługi klienta.
Każdy z nich jest istotny, ponieważ składa się na
całość procesu, jednak w firmach z branży CNC
dostarczających maszyny i urządzenia coraz...
więcej...
0.58729 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru