Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Innowacje w formowaniu
(6. październik 2017)

AP&T i Cell Impact AB (publ) podpisały długofalową umowę o współpracy, której głównym przedmiotem są linie produkcyjne do zaginania płyt, z których powstają wymienniki ciepła, ogniwa paliwowe oraz elektrolizery. Punktem wyjścia przy współpracy jest wbudowanie modułu szybkoudarowego produkcji Cell Impact w kompletne rozwiązania produkcyjne oferowane przez AP&T, z myślą o wydajniej, masowej produkcji płytkowych wymienników ciepła jak również płyt przepływowych. Pozwoli to na stworzenie konkurencyjnego rozwiązania do zaginania i formowania płyt przepływowych na potrzeby branży energetycznej i motoryzacyjnej. Konkurencyjność wynika z niższych kosztów produkcji i wyższej jakości produkowanych detali. W pierwszym etapie umowa obowiązuje do 31 grudnia 2017 roku, a następnie będzie przedłużana co dwa lata.

Photo 1
Fot: AP&T

Cell Impact jest przedsiębiorstwem zajmującym się projektowaniem i doskonaleniem najwyższej klasy modułów szybkoudarowych. Jest to w wielu aspektach rewolucyjna, niszowa technologia, dzięki której możliwe jest wzmocnienie konkurencyjności klientów poprzez obniżenie kosztów produkcji i poprawę jakości produktu końcowego.

– AP&T od wielu lat projektuje i wytwarza w pełni automatyczne linie produkcyjne, na których wytwarza się płyty do wymienników ciepła. Poprzez wbudowanie w linię proponowanego przez Cell Impact modułu szybkoudarowego jesteśmy w stanie dodatkowo podnieść jakość i poprawić parametry płyt, m.in. pod kątem tolerancji. Obserwując rosnący rynek na ogniwa paliwowe, możemy stwierdzić, że rozwiązanie to pozwoli na stworzenie linii o wysokich zdolnościach produkcyjnych po bardzo korzystnej cenie. Formalizując podpisany wcześniej z Cell Impact list intencyjny poprzez podpisanie niniejszej umowy, dajemy wyraz naszemu przekonaniu, że nadszedł czas, by postawić na ogniwa paliwowe – powiedział Magnus Baarman, dyrektor generalny AP&T.

– Jest to nasza pierwsza formalna umowa o współpracy z AP&T, stanowiąca pogłębioną kontynuację wcześniejszego listu intencyjnego. Stanowi ona ważny krok na drodze do zaoferowania wspólnie przez obydwu partnerów rozwijającemu się rynkowi interesującej alternatywy do tradycyjnej technologii formowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że podpisaliśmy tę umowę z AP&T – renomowanym i czołowym światowym producentem między innymi linii do produkcji wymienników ciepła oraz wykorzystujących technologię hartowania w procesie tłoczenia na potrzeby branży motoryzacyjnej – powiedział Mats Wallin, dyrektor wykonawczy Cell Impact.

Rynek na oszczędne stacjonarne ogniwa paliwowe oraz ogniwa paliwowe do pojazdów mechanicznych rozwija się obecnie w szybkim tempie. Zdaniem obydwu stron wybrano właściwy moment, by nadać komercyjny kształt wspólnej koncepcji wychodzącej naprzeciw wysokim wymaganiom klientów. Sądząc na podstawie dotychczasowych wyników testów, które zostały ocenione przez klientów, istnieją wszelkie dane po temu, by się spodziewać dobrego przyjęcia współpracy przez rynek.

(AP&T)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Nowa generacja wykawarek
Stawiając na ciągły rozwój swoich produktów, Prima
Power wprowadziła na rynek nową generację
serwoelektrycznej technologii wykrawania w postaci
kombinacji wykrawarki i wycinarki laserowej Combi
Genius oraz wykrawarki rewolwerowej Punch Genius.
Zwiększona produktywność maszyn została ...
więcej...
0.59158 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru