Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Trudna sytuacja Vistalu
(10. październik 2017)

Grupa Vistal w I półroczu 2017 r. odnotowała niższe o 43%, przychody ze sprzedaży, wynoszące 116,1 mln zł. Na poziomie zysku brutto ze sprzedaży Grupa odnotowała stratę w wysokości 99,4 mln zł wobec 36,3 mln zł zysku rok wcześniej, co było spowodowane przede wszystkim aktualizacją budżetów długoterminowych kontraktów, o której Grupa informowała na początku września br. Strata na poziomie netto wyniosła 102,8 mln zł wobec 12,5 mln zł zysku rok wcześniej, informuje spółka w komunikacie prasowym.

Istotny wpływ na pogorszenie sytuacji finansowej Grupy w I półroczu 2017 miały niekorzystne warunki rynkowe tj.: dekoniunktura na rynku budownictwa konstrukcji Offshore, trudna sytuacja na krajowym rynku budownictwa infrastrukturalnego, wzrost cen materiałów i usług budowlanych.

Zarząd spółki Vistal Gdynia S.A. w dniu 11 września 2017 r., przy wsparciu doświadczonych doradców, rozpoczął rozmowy z kluczowymi bankami finansującymi. Jednocześnie Zarząd Spółki zdecydował w dniu 28 września 2017 r. o złożeniu do Sądu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego. W okresie sanacji Spółka planuje wdrożyć środki restrukturyzacyjne zmierzające do poprawy sytuacji finansowej Spółki.

Walczymy o uzdrowienie sytuacji w Spółce, prowadzimy rozmowy w sprawie dalszej współpracy z instytucjami finansowymi. Jesteśmy świadomi koniecznej reorganizacji operacyjnej i finansowej Grupy. Naszym strategicznym celem jest przywrócenie równowagi w Grupie i dalsza kontynuacja działalności w oparciu o przeprowadzenie restrukturyzacji w postępowaniu sanacyjnym – mówi Ryszard Matyka, Prezes Zarządu Vistal Gdynia S.A.

Obecna trudna sytuacja finansowa Grupy – złożone wnioski: o sanacje i upadłość 6 spośród 10 operacyjnych spółek zależnych mają przełożenie na realizację kontraktów i opóźnienia w wypłatach dla pracowników. Staramy się o zabezpieczenie wypłaty wynagrodzeń, część z nich jest już uregulowana – dodaje Ryszard Matyka, Prezes Zarządu Vistal Gdynia S.A.

(Vistal)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Nowa generacja wykawarek
Stawiając na ciągły rozwój swoich produktów, Prima
Power wprowadziła na rynek nową generację
serwoelektrycznej technologii wykrawania w postaci
kombinacji wykrawarki i wycinarki laserowej Combi
Genius oraz wykrawarki rewolwerowej Punch Genius.
Zwiększona produktywność maszyn została ...
więcej...
0.59735 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru