Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Inwestycja ARP S.A. i TFI Silesia przynosi dobre rezultaty
(28. grudzień 2017)

Należące do ARP S.A. i TFI Silesia Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A. uruchomiły szóstą baterię koksowniczą. Inwestycja warta 130 mln zł pozwoli zwiększyć moce produkcyjne Victorii o 20 procent. Jej finalizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu nowych właścicieli. Podstawową działalnością WZK Victoria jest produkcja koksu oraz produktów węglopochodnych. Spółka jest największym w kraju i znaczącym w Europie producentem koksu odlewniczego o najwyższych parametrach wytrzymałości mechanicznej. Uruchomienie nowej baterii koksowniczej zwiększy potencjał produkcyjny Victorii o 20%.

- Inwestycja ma strategiczne znaczenie nie tylko dla spółki, ale również dla regionu wałbrzyskiego i całej Polski, bowiem umacnia pozycję rynkową Victorii, umożliwiając dotrzymanie kroku rosnącej konkurencji i przygotowanie się na oczekiwaną koniunkturę w branży - napisał w liście do uczestników uroczystości w Wałbrzych minister energii Krzysztof Tchórzewski, który przypomniał też trudności, z jakimi borykała się budowa z powodu braku finansów.

Inwestycja zakończyła się przed zapowiadanym terminem. Planowana realizacja zakładała uruchomienie nowej baterii na koniec marca 2018 roku. Dzięki zaangażowaniu nowych właścicieli: Agencji Rozwoju Przemysłu i Towarzystwa Finansowego Silesia, którzy pod koniec września 2016 roku nabyli większościowy pakiet akcji, WZK Victoria w krótkim czasie sfinalizowała prace rozpoczęte jeszcze w 2012 roku.

- Inwestowanie w rozwój przedsiębiorstw, szczególnie w perspektywicznych i konkurencyjnych branżach jest jednym z zadań Agencji Rozwoju Przemysłu. Działalność Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria wpisuje się w te założenia. To spółka o ugruntowanej pozycji na rynkach europejskich oraz ważny w regionie pracodawca. Dalsze umocnienie jej rynkowej pozycji przez zwiększenie mocy produkcyjnych było kluczowym założeniem naszej inwestycji. Dzisiejsza spotkanie poświęcone uruchomieniu nowej baterii potwierdza, że była to słuszna decyzja biznesowa - powiedział Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Koksownia Victoria dzięki zmianie właścicieli uzyskała łatwiejszy dostęp do środków finansowych. To z kolei umożliwiło przyspieszenie budowy baterii koksowniczej numer 6, której potencjał wytwórczy będzie wynosił 100 tys. ton koksu odlewniczego rocznie. Do tej pory spółka posiadała 5 baterii koksowniczych, które produkują rocznie 500 tys. ton koksu, przede wszystkim odlewniczego, ale również metalurgicznego i przemysłowego. To daje jej pierwsze miejsce wśród producentów koksu odlewniczego w Polsce i znaczące miejsce w Europie. Produkcja pochodząca z nowej baterii umocni pozycję Victorii jako lidera w branży koksowniczej.

(Agencja Rozwoju Przemysłu)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Czeskie targi coraz bliżej
15 maja rozpocznie się jedna z największych imprez
wystawienniczych u naszego południowego
sąsiada. W tym roku targi FOR INDUSTRY zostały
połączone z dwiema dodatkowymi wystawami, które w
sumie potrwają trzy dni i zakończą się 18 maja. To
już szesnasty raz, kiedy czeska Praga zamieni...
więcej...
0.62047 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru