Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Pracownik z outsourcingu
(9. maj 2014)

Pracodawcy coraz częściej borykają się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej kadry pracowniczej, dlatego też na rynku pojawiają się firmy wychodzące naprzeciw wymaganiom rynku. Oferują one możliwość zatrudnienia pracowników z innych krajów. O tym jak funkcjonuje outsourcing pracowników i co może dzięki niemu zyskać przedsiębiorca opowiada Marzena Pomajda z firmy Profistaff.

Photo 1
Fot: sxc.hu / jazz1111

4metal: Na czym dokładnie polega Państwa działalność?

Marzena Pomajda:
Zajmujemy się outsourcingiem wykwalifikowanych spawaczy z Ukrainy. Prowadzimy i kontrolujemy cały proces rekrutacji, przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów, organizacji podróży i pobytu naszych pracowników w Polsce. Naszymi klientami są firmy, które produkują różnego typu urządzenia i części do nich, wykonywane m.in. w procesie spawania (tj. kotły, zbiorniki, grzejniki i in.) oraz firmy produkujące różnego typu obiekty o konstrukcji stalowej - również w procesie spawania (tj. mosty, estakady i in.). Mamy stabilny zespół specjalistów, prowadzimy również rekrutację spawaczy pod kątem indywidualnych wymagań klienta.

4metal: Czym się różni wynajem pracowników od zwykłego zatrudnienia?

Marzena Pomajda:
Wynajem pracowników jest korzystny z wielu powodów. Po pierwsze, jest to tańsze. Po drugie, klient oszczędza czas konieczny do prowadzenia całego procesu kadrowego związanego ze szkoleniami BHP oraz dokumentowaniem i archiwizowaniem akt osobowych pracownika. Po trzecie, klient oszczędza czas związany ze szkoleniem nowego specjalisty, ponieważ prawie wszyscy nasi pracownicy są specjalistami w zakresie spawania i posiadają doświadczenie w tej dziedzinie oraz odpowiednie uprawnienia i certyfikaty. Większość z nich bardzo dobrze porozumiewa się w języku polskim oraz posiada już duże doświadczenie w pracy w Polsce. Po czwarte, nasz klient może dostosować poziom zatrudnienia do aktualnej koniunktury na rynku, bez konieczności ponoszenia wydatków związanych z utrzymaniem stałego personelu.

4metal: Dlaczego stawiają Państwo akurat na pracowników zza naszej wschodniej granicy?

Marzena Pomajda:
Specjalista zzagranicy jest bardziej mobilny niż polski specjalista, nie jest związany z konkretnym miastem, rodziną czy przyjaciółmi. To przydatne, ponieważ takich pracowników łatwiej wysłać w delegację. Ponadto ukraiński pracownik nie patrzy w stronę „Zachodu”, w związku z tym istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że po przyuczeniu i otrzymaniu uprawnień (certyfikatów) wyjedzie do Niemiec czy Holandii. Ukraińcy obecnie nie mogą uzyskać pozwolenia na pracę w tych krajach, dlatego Polska może tylko skorzystać na zatrudnianiu dobrych specjalistów zza granicy. Oprócz tego, pragniemy zauważyć, iż do naszego kraju nie przyjeżdżają wszyscy ukraińscy spawacze, ze względu na skomplikowany proces rekrutacji i uzyskiwania odpowiednich dokumentów. Tylko najbardziej zmotywowani decydują się na przyjazd do pracy w Polsce, a najlepsi z nich tu pozostają. Ukrainiec chętny jest również do pracy w godzinach nadliczbowych, nie stanowi to dla niego problemu, aby przyjść na nocną zmianę lub w dzień wolny od pracy. W sytuacji, gdy jest potrzeba zwiększenia intensywności i ilości pracy, to idealny pracownik.

Photo 2
Fot: sxc.hu / dennyvazqu

4metal: Czym się różnimy od innych firm o zbliżonym profilu działalności?

Marzena Pomajda: Działamy całkowicie legalnie. Brzmi to zaskakująco, ale na polskim rynku pracy to rzadkość wśród firm, które zatrudniają pracowników ze Wschodu. Mamy bogate doświadczenie w tej branży, dlatego stawiamy na długoterminową współpracę z naszymi klientami i relacje z pracownikami. Mamy sprawdzoną i zgraną grupę spawaczy, niektórzy z nich mają pozwolenie na pobyt czasowy w Polsce. Często do nas zgłaszają się Ukraińcy, którzy zostali źle potraktowani przez pracodawców. Pracownicy ci nie znają znaczenia wielu niezbędnych dokumentów, tj. umowa o pracę, ubezpieczenie, niektórzy z nich nie otrzymywali należnego im wynagrodzenia za pracę, a część z nich była deportowana z winy ich pracodawców. Staramy się poprawić wizerunek Polski i Polaków w ich odbiorze i pomóc im jeśli nie zatrudnieniem, to chociaż pomocą prawną lub w szczególnych sytuacjach poradą. Nasza firma stawia przede wszystkim na jakość, nie na ilość. Dlatego skupiamy się na warunkach pracy i życia naszych pracowników, jak również na podnoszeniu przez nich kwalifikacji do poziomu wymaganego przez naszego klienta. Może właśnie dlatego nasi pracownicy dostają dodatkowe premie i są szanowani przez polskich współpracowników.

4metal: Jakie są Państwa plany na najbliższy rok?

Marzena Pomajda: Zamierzamy kontynuować współpracę z naszymi partnerami, jak i również będziemy poszukiwać nowych klientów, którzy będą zainteresowani wynajmem wykwalifikowanych spawaczy. Outsourcing pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również cenny czas naszych klientów, a w zamian dostają oni lojalną, mobilną i dobrze wyszkoloną kadrę zawodowców.

4metal: Dziękuję za rozmowę.

(PROFISTAFF)


Szczegóły firmyDołącz się
Dane adresowe:

MARZENA POMAJDA PROFISTAFFAugustyna Kośnego 3/4
45-056

Opole


woj.

opolskie


Polska
tel.: +48 77 555 96 86
tel.: +48 519 105 788
e-mail: info@profistaff.pl
profistaff.pl
Pracujemy w godzinach:
08:00 - 16:00Poniedziałek - Piątek
Mówimy w językach:   english
  polski
  yкраїнська
  русский
Opis firmy:

Kadra pracownicza Profistaff to wykwalifikowani spawacze z Ukrainy, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i rzetelności świadczą usługi na najwyższym poziomie.

Doświadczenie w produkcji: Spawanie konstrukcji stalowych, elementy mostów, kotłów z zastosowaniem metod spawalniczych MMA, MIG, MAG, TIG.
Firma w kategoriach:

Spawanie


  

Konstrukcje stalowe i aluminiowe


  

Spawanie aluminium


  

Spawanie stali


  

Spawanie stali nierdzewnejArtykuły o firmie 
 
Pracownik z outsourcingu
(1. styczeń 2016)
Outsourcing pracowników staje się dzisiaj coraz popularniejszy. Firmy
oferujące tego typu rozwiązania umożliwiają również zatrudnienie ludzi z
innych krajów. Przedsiębiorstwem działającym w tej branży jest opolski
Profistaff. O tym, co może zyskać firma korzystająca z takiego...
Pracownik z outsourcingu
(9. maj 2014)
Pracodawcy coraz częściej borykają się z trudnościami w
znalezieniu odpowiedniej kadry pracowniczej, dlatego też na rynku
pojawiają się firmy wychodzące naprzeciw wymaganiom rynku.
Oferują one możliwość zatrudnienia pracowników z innych krajów....
< powrót
Baza firm jest własnością firmy 4metal sp. z o.o.. Kopiowanie bez zgody zabronione.
0.66307 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru