Dołącz się   |  
Karta 4metal   |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
ITM za nami
(19. czerwiec 2015)

21 tysięcy metrów kwadratowych, blisko 1000 wystawców z 27 krajów, 16 955 zwiedzających, setki maszyn w ruchu, innowacje pozwalające na zoptymalizowanie pracy przedsiębiorstw, konferencje, wykłady i pokazy umożliwiające właściwą implementację nowych technologii na grunt przemysłu – w Poznaniu zakończyły się właśnie targi ITM Polska. Kolejna edycja wystawy odbędzie się dokładnie za rok w dniach od 7 do 10 czerwca 2016 roku.

Photo 1
Fot: MTP / ITM 2015

Branża metalowa jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Jednocześnie jest ona podatna na liczne zagrożenia, takie jak rozdrobnienie rynku (udział małych i średnich firm jest w nim bardzo duży), nadwyżki mocy produkcyjnych, sięgające nawet 30-40% oraz uzależnienie od innych gałęzi przemysłu, takich jak budownictwo, kolejnictwo, odlewnictwo czy motoryzacja. Pomimo tych niebezpieczeństw, a w wielu przypadkach dzięki umiejętnemu przekuwaniu ich w szanse, ekspansja branży metalowej (a także związanej z nią branży maszynowej) nie ustaje. Wykorzystanie potencjału tkwiącego w eksporcie, rozwój branż pokrewnych, których dostawcami są sektory metalowy i maszynowy oraz wzrost zapotrzebowania na stal – to wszystko wpływa na rozkwit tych gałęzi przemysłu.

Wraz z dobrą koniunkturą w branży przetwórstwa metali i produkcji maszyn, w siłę rosną także największe targi przemysłowe w Polsce – ITM Polska, których rekordowa edycja właśnie się zakończyła. 1000 wystawców, 16 955 zwiedzających – tak wyglądają statystyki targów, ale od nich ważniejsze są statystyki, jakie prowadzą wystawcy i goście, a ci wyjechali z Poznania zadowoleni.

- Targi poznańskie są imprezą nieporównywalną z żadną z imprez targowych w Polsce. – mówił podczas targów dr Tadeusz Szczepanik, dyrektor Oddziału Yamazaki Mazak Central Europe. - Uczestniczymy w tych targach co roku i co roku przekonujemy się o tym, że obecność tutaj jest po prostu czymś niezbędnym. To tutaj spotykamy się z dużą liczbą klientów, poznajemy nowych klientów, którzy pojawiają się, jak to się mówi „jak diabeł z pudełka”. To firmy, o których nieraz nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, a okazują się bardzo cennymi, wartościowymi partnerami. Na pewno będziemy i za rok, i za dwa lata i w kolejnych latach.

Photo 2
Fot: MTP / ITM 2015

W tym roku do Poznania przyjechali liderzy branży, nawet ci, którzy nie wystawiają się na żadnych innych targach w Polsce, jak chociażby firma Seco Warwick. ITM Polska 2015 zapamiętamy jako przestrzeń stoisk zajmujących nawet pół tysiąca metrów, prestiż najnowocześniejszych technologii, które w Poznaniu miały swoje premiery, rozmach ekspozycji i klasę rozmów biznesowych. 9 pawilonów wypełnionych techniką przyszłości i tysiące przedstawicieli firm, z których większość stanowiła kadra zarządzająca oraz osoby odpowiedzialne za decyzje zakupowe. To wszystko tworzyło optymalny klimat dla kształtowania polskiego rynku, rynku stawiającego na rozwój i na technologie przyszłości, na sukces w skali światowej.

"Na pewno są to jedne z największych targów, jeśli nie największe w dziedzinie automatyzacji i maszyn, producentów maszyn – mówił podczas targów Janusz Jakieła z firmy Kuka Roboter. – Z pewnością jest to dobra forma kontaktów z klientem. Możemy spotkać klientów, z którymi na co dzień nie mamy tak bliskiego kontaktu. Od kilku lat jesteśmy tutaj obecni. Myślę że kolejne lata również będą z naszym udziałem. Kondycja w branży, moim zdaniem, jest bardzo dobra. Świadczy o tym zarówno duża ilość odwiedzających, jak i duża ilość zapytań ofertowych bezpośrednio powiązanych z targami, jak również spływających od początku roku i w poprzednich latach.”

(ITM 2015)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Przychodzi facet do lekarza i mówi:
- Panie doktorze boli mnie po wypiciu Red Bulla .
- Gdzie pana boli?
- Tu... pod skrzydłami.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
0.32131 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru